KONST / Ramar / Ram 6945850
*
nr 694 5850
Ram
1800-talets 1: a hälft, 50x35
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2011
kl 19:46:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 18:56:56
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:49
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38
-
8171 Bålskål
Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:27
-
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23
-
8167 Bojaner
med lock, 2 st, Kina. Höjd: 12-14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:24
*
Ram
nr 694 5850
Ram
1800-talets 1: a hälft, 50x35
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 18:56:56 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:49 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:38
-
8171 Bålskål
Kina, Blåvit. Diameter: 40 cm, höjd: 17 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:27 -
8163 Bojan
+ Vas, Kina, dekor av prunus. Höjd: 14-15,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:23 -
8167 Bojaner
med lock, 2 st, Kina. Höjd: 12-14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:24